Dla Pacjenta

Łysienie
Monitoruj skórę głowy
oraz włosy.

Czy tracisz znaczną ilość włosów dziennie?

A może na Twojej głowie pojawiły
się łyse miejsca?

Jeżeli tak, umów się na konsultację już dziś.

Odkryj przyczyny łysienia

Choroby skóry głowy są powszechne, a przyczyną ich występowania są m.in.

Utrata włosów to proces fizjologiczny obecny w życiu niemal każdego człowieka bez względu na płeć. Codziennie tracimy włosy, ale równocześnie na naszym ciele i głowie wyrastają nowe.

Łysieniem nazywamy utratę nadmiernej liczby włosów, zwykle ponad 100 dziennie. Lecz dokładna ocena stanu skóry głowy i włosów jest kluczowa dla skutecznego leczenia. /Do przeprowadzenia skutecznego leczenia niezbędna jest dokładna ocena stanu skóry głowy.

Najczęściej zadawane pytania przez Pacjenta

Czy łysienie może być skutecznie leczone?

Tak. Istnieją sprawdzone metody leczenia wszystkich rodzajów łysienia. Jednak ostateczny wynik zależy od właściwej diagnozy, stopnia zaawansowania choroby i indywidualnej reakcji na leczenie.

Jak pacjent powinien przygotować się do badania?

Trichoskopia nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jednak, aby nie stosować preparatów maskujących łysienie oraz dla lepszej widoczności siwych włosów można rozważyć ich ufarbowanie.

Istnieje ponad 20 chorób, które mogą odpowiadać za utratę włosów. W niektórych przypadkach dla uzyskania pełnego odrostu ważne jest, aby rozpocząć właściwą terapię możliwie najszybciej.

Ile czasu zajmuje procedura?

Samo badanie trwa ok. 10-15 minut, natomiast jego wynik dostępny jest w ciągu 7 dni.

Czy trichoskopia jest bolesna?

Absolutnie nie. Trichoskopia jest metodą nieinwazyjną. Nie wymaga golenia ani wyrywania włosów.

Jak często należy powtarzać trichoskopię?

Zwykle powtarza się ją nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Taki okres potrzebny jest do zaobserwowania pierwszych efektów leczenia. U nieleczonych pacjentów lub w przypadku szybkiego pogorszenia stanu włosów trichoskopię można wykonać wcześniej.

Skuteczna analiza zdjęć. Profilaktyka.

TrichoLAB to laboratorium o ogólnoświatowym zasięgu, które specjalizuje się w analizach zaburzeń stanu skóry głowy i włosów. Wykorzystuje trichoskopię, najbardziej zaawansowaną i niezawodną metodę pierwszego wyboru w badaniu włosów. Trafna diagnoza łysienia to pierwszy krok w stronę skutecznego leczenia.

Trichoskopia

Badanie włosów i skóry głowy

Wykonanie zdjęć
kamerą dermoskopową

Zdjęcia kliniczne i mikroskopowe
określonych miejsc na głowie.

Przesłanie zdjęć do
laboratorium TrichoLAB

Poddanie zdjęć dogłębnej analizie statystycznej i ich ocena przez ekspertów. Szczegółowe dane dotyczące włosów i mieszków włosowych są wykorzystywane do obliczenia kluczowych parametrów, takich jak gęstość włosów, średnia grubość włosów, liczba pustych mieszków włosowych, rozmieszczenie włosów, itp.

Dostarczenie danych
lekarzowi

Przekazanie wyników w postaci raportu trichoskopowego. Pomaga on w prawidłowym rozpoznaniu choroby i przygotowaniu indywidualnej terapii.

Kontakt dla Lekarza

Consultronix SP Z O.O.
Przemysłowa 17, 32-083 Balice

Social Media

Copyright © Consultronix SP Z O.O.

Kontakt dla Lekarza

Consultronix SP Z O.O.
Przemysłowa 17, 32-083 Balice

Copyright © Consultronix SP Z O.O.

Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.